Kniha návštěv

Datum: 30.10.2015

Vložil: Štěpán Vymětal

Titulek: pohled psychologa

Dobrý den, dnes - v den 40 výročí nehody jsem se dozvěděl z internetu o Vaší iniciativě, pokládám ji za velmi záslužnou. Děkuji Vám za ni. Důstojné pietní místo považuji za důležité s ohledem na pozůstalé, přeživší, zasahující, obyvatele lokality i všechny další, kterých se letecká nehoda dotkla a dotýká. Jde o připomenutí památky zemřelých i pomoci občanů a záchranářů, kteří se podíleli na záchraně životů a likvidaci následků. Jsem psycholog se zaměřením na mimořádné události, podílím se také na přípravě krizových asistentů v letectví. Rád bych podpořil Vaši iniciativu odborně i materiálně.

Datum: 22.01.2015

Vložil: Zdeněk

Titulek: podpora vybudování pomníku

dobrý den, až nyní jsem se dověděl o vaší iniciativě, kterou samozřejmě podporuji, neboť se jedná o mimořádně rozsáhlé neštěstí. Sám jsem se jako mladý policista na místě této katastrofy podílel při zajišťování prostoru a zajímal se o její příčiny. Vyšetřovatelé se mimo oficiální závěry zprávy vyjadřovali také v tom smyslu, že piloti v Praze nikdy v minulosti nepřistávali a při přiblížení v mlze zahlédli odlesk hladiny Vltavy, v domnění že se již jedná o přistávací dráhu sestoupili příliš nízko do údolí a když zjistili svůj omyl, zvýšili výkon motorů na maximum, přesto ale zachytili o terén nad údolím v zahrádkářské osadě a havarovali.
Mimochodem, ještě mám schovanou část bezpečnostního pásu ze sedačky tohoto letadla, Pokud by mohla posloužit při realizaci pomníku tak jsem ochoten ji věnovat.

Datum: 30.10.2015

Vložil: Pomník pro Suchdol

Titulek: Re: podpora vybudování pomníku

Dobrý den, Zdeňku,
moc se omlouváme za opožděnou reakci. Děkujeme za příspěvek do diskuse - ano, i tahle teorie existuje a dávala by smysl. Tomu, že v poslední chvíli zjistili, že je něco špatně a snažili se na poslední chvíli zvednout, nasvědčovalo víc věci...
Moc děkujeme za Vaši nabídku. Stále věříme, že k realizaci nakonec dojde a zapracovat byť jen malý kousek letadla do pomníčku bylo od začátku naším vysněným cílem. Takže jestli získáme povolení magistrátu s umístěním pomníčku, dozvíte se to zde na stránkách. Moc rádi bychom pak od Vás artefakt převzali a umístili.
Ještě jednou děkujeme za podporu!

Datum: 21.08.2013

Vložil: Zdenek Soukup

Titulek: Zdeněk

Dobrý den
pokud nemáte ještě nějaký návrh o podobě pomníčku , pro Suchdol tak bych vám mohl nějaký nakreslit . když tak mě můžete kontaktovat na email SoukupZdenek@seznam.cz

Datum: 04.02.2013

Vložil: Malfoy

Titulek: Dotazy

Dobry den, chtel bych se zeptat zda jste se ptali Suchdolskeho Uradu, myslim ze kdyz mate i sponzora, tak by s tim mohli souhlasit a zda mate podobu pomniku.
Dekuji M.

Datum: 07.02.2013

Vložil: Pomník pro Suchdol

Titulek: Re: Dotazy

Dobrý večer, Malfoyi,
dík za dotaz. Se suchdolskou radnicí jsme v kontaktu, náš záměr podporují a v dohledné době se sejdeme a domluvíme přesnější věci - ohledně pozemků, potřebných povolení atd. Návrh pomníku začneme dělat, až budeme mít stoprocentně jasno ohledně umístění a formalit. Ale máme přislíbenou pomoc odborníků - výtvarníků, tak to snad dopadne dobře.
Také díky a mějte se!

Datum: 04.11.2012

Vložil: Radek

Titulek: Nesrozumitelná petice

Omlouvám se, ale textu petice nerozumím. Komu je adresována? "Kompetentní úřady" je trochu nejasný adresát. A co je po nich požadováno? V čem je vlastně problém? Chcete, aby nějaký úředník dostal za úkol realizovat pomník? Sehnat na něj peníze? Vyvlastnit pozemek pro jeho výstavbu? V čem je ten největší zádrhel? Jinak pro zhotovení rozumného pomníku bych svůj hlas připojil, ovšem vůbec netuším, co to obnáší. Zkuste o tom napsat více. Děkuji

Datum: 04.11.2012

Vložil: Pomník pro Suchdol

Titulek: Re: Nesrozumitelná petice

Dobrý den, Radku,
děkujeme za připomínky a dotazy. "Kompetentními úřady" se podle našich dosavadních informací rozumí zastupitelstvo radnice Prahy - Suchdola a Magistrát hlavního města Prahy. Nepožadujeme po nich finance ani žádné osobní nasazení, ale pouze formální zaštítění věci /aby úřady o věci jednoduše věděly a v případě pozdějších dotazů či připomínek např. od občanů byly ochotné říci "ano, tohle se tu vybudovalo s naším vědomím a souhlasem"/. A především jde o souhlas s umístěním pomníčku na veřejném prostranství - měl by stát na pozemku, který patří magistrátu a radnice jej má ve své správě.
Co se týče financování, máme nabídku od soukromé osoby, která předběžně přislíbila zhotovení pomníčku zafinancovat. A samotné objednání, návrh a umístění pak bude mít na starost naše iniciativa, samozřejmě ve spolupráci se suchdolskými.
Snad jsme takto odpověděli uspokojivě na Vaše otázky. Pokud se rozhodnete připojit svůj podpis, budeme velice rádi. Díky a pěkný den!

Datum: 31.10.2012

Vložil: cmelak

Titulek: poděkování

Dobrý den,
rád bych poděkoval všem za snahu o zřízení pomníku,protože i já přišel v Suchdole o svoje nejbližší.

Datum: 31.10.2012

Vložil: Pomník pro Suchdol

Titulek: Re: poděkování

Dobrý den, nemáme pocit, že bychom dělali něco, zač bychom zasloužili poděkování. Ale přesto děkujeme za podporu a za Vaše slova - velmi si jich vážíme. Pokusíme se nezklamat a dotáhnout věc do konce.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek